Renk seçin:


Ahirette Bahane Yoktur

Ahirette Bahane Yoktur

Güzelliğinden dolayı günaha bulaşan güzel bir kadını, kıyamet günü getirdiklerinde: “Neden günah işledin?” diye soracaklar.Cevaben diyecektir: “Yâ Rabbi, beni güzel yarattın, bu yüzden günah işledim!”
Bu sırada Allahü teala, Hazret-i Meryem’i getirmelerini emredecektir. O kadına: “Sen mi daha güzelsin yoksa bu mu..? Biz onu daha güzel yarattık ama o güzelliğinden dolayı aldanıp günaha düşmedi!” denilecektir.
Daha sonra yakışıklığından dolayı günaha düşen yakışıklı bir erkeği sorguya çektiklerinde: “Neden günaha düştün?” diye soracaklardır. O cevaben şöyle diyecektir: “Yâ Rabbi, beni yakışıklı yarattın; bundan dolayı kadınlar bana yöneldi, ben de aldanarak günaha düştüm” Bu sırada Yusuf aleyhisselamı getirerek ona: “Sen mi daha yakışıklısın yoksa Yusuf mu? Biz ona cemal ve güzellik verdik ama o aldanarak günaha düşmedi” denilecektir.
Daha sonra zengin bir adam gelir “Ey Kulum sen niye bu kadar günah işledin?” diyecek Allah u teala, o da Ya Rabbi beni dünyada iken çok zengin yarattın onun için Mal ve Mülkle uğraşınca sizi unuttum der o sırada Allah-u Zülcelal Hz. Süleyman (a.s) çağırır; “Sen Süleyman kulumdan daha mı zengindin” der o kişi başını öne eğip susar.
Daha sonra bela ve sıkıntılarından dolayı isyan ederek günaha düşen birisini getirecekler. “Neden isyan ederek günaha düştün?” dediklerinde şöyle diyecek: “Yâ Rabbi, bana şiddetli bela, musibet ve sıkıntılar verdin, bu yüzden isyan ederek günaha düştüm.” Bu sırada Eyyüb aleyhisselamı getirerek o adama şöyle denilecek: “Senin belan mı daha şiddetli idi yoksa Eyyüb’ün mu? Halbuki biz onu şiddetli belaya uğrattık ama o isyan ederek günaha düşmedi” denilecektir.
İşte böylece özür ve bahane yolu günahkârlara kapanmış olacaktır…
Bu hikayeyi okuyan kardeşim sana bir Duam olacak ALLAH C.C bizleri mal ve zenginlik gibi Dünya zevklerine düşürüpte Ahiretimizi
unutturmasın inşaAllah
Allah Günahlarımızı Affeylesin AMİN.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ