Renk seçin:


Deprem

Deprem

Rüyada deprem olduğunu ve her tarafın yıkıldığını görmek, devlet büyüğünden gelecek bir felakete delalet eder. Bir dağın deprem ile yer değiştirdiğini görmek, bulunduğu yere bazı ilahi felaketlerin geleceğine işarettir. Deprem ile evinin yıkıldığını ve içinde ev halkından sadece kendisinin kurtulduğunu görmek, eceli-nin yaklaştığına delalet eder. Rüyada bir yerde bir deprem olduğunu ve bu yüzden insanların sağa sola kaçıştıklarını ve bazı kimselerin yere gömüldüklerini görmek, o yer halkına zahmet ve zorluk verecek büyük bir felaketin geleceğine delalet eder.

Bir başka rivayete göre, rüyada görülen deprem korkuya işarettir. Rüyada herhangi bir dağın sarsıldığını veya yerinden ayrıldıktan sonra tekrar yerine geldiğini görse, oranın halkına şiddet ve korku isabet eder.

Seyda Muhammed Konyevi der ki: “Rüyada görülen deprem insanın kendisini düzeltmesi için ilahi bir işarettir. Bu sebeple rüyasında deprem olduğunu gören kimse, günahlarından vazgeçerek tevbe etmeli ve Allah-u Zülcelal’e yönelmelidir. Allah-u Zülcelal en doğrusunu bilir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ