Renk seçin:


Nuh’un Gemisine Sığın

Nuh’un Gemisine Sığın

Bir yandan tufan yaklaşıyor, bir yandan insanın sapıklığı ve kötüye dalmışlığı artıyor. Bir yandan da ‘kurtarıcı gemi’ yapılıyor. Peygamberin insanlığı kurtarıcı örtüsü hazırlanıyor. İnanan, güvenen kişi, her şeye rağmen, şartların bütün umutlarını kıracak durumda olmasına rağmen umudunu yitirmeyen kişi, Peygamberinin koruyucu kurtarış kanatlarının altına sığınacaktır. Dağın güneş ışığında pişmiş ilahi tuğlaları olan ağaçlar kesile kesile bir araya getirilmekte ve kurtarıcı gemi bir hisar gibi, bir kale gibi yükselmekte.

Ey inanmış kişi! Korkma! Bütün insanlık inkar ve sapıklık bataklığına gömülse de senin için nurlu bir iz vardır. Hz. Nuh’un izi. Ve bu iz seni kurtarıcı gemiye götürecektir.

İnkar ve isyan ağları göklere erse, daha doğrusu isyan ve günah alevlerini söndürmek üzere Allah’ın buyruğuyla yükselen sular göğün su çizgisiyle birleşse, yine korkma, bu iki çizgi arasında sen O’nun güvenli gemisinde sıcacık rüyalar içinde mışıl mışıl uyuyacaksın.

Allah’ın habercisine açtığı bir mucize bahçesidir bu. Allah’ın razı olduğu kişiye Tufan bile bir sığınaktır.

Ey inanmış insan! Sen, Allah’ın birliğini ve kudretini ilan eden sancaklarla donanmış gemiye koş ve sığın, Tufan gelmeden önce.

Gemi yapılmakla çağırmaktadır. Peygamber onu yapakla çağırmaktadır seni.

İşte, Nuh’un gemisi, böylece her vakit inanmış olanlar topluluğunu sembolleştirdi. Her zaman inananlar bir araya gelmeli ve yol göstericinin etrafında toplanıp inkar ve isyan bataklıklarından kurtulmaya çalışmalıdırlar…

Her çağda, şartlar ne kadar ağır ve umutsuz olursa olsun inananlar için bir Nuh’un Gemisi vardır. İnananlar ona sığınırlar ve onu felaketlerin yatıştığı veya erişemediği, trajik çizgilerin durgunlaştığı bir ere ulaştırabilirse, kurtuluş yeniden başlayacak demektir.

Sezai Karakoç – Yitik Cennet

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ