Renk seçin:


Sıkıntılarımızın Nedeni

Sıkıntılarımızın Nedeni

Çoğumuzun eline yeteri kadar para geçmesine rağmen sıkıntı çekiyoruz. Çünkü bereket yok. Bereket kalmadı. Allahü tealanın emir ve yasaklarına riayet edilmezse, insanın başına musibet gelir. Bunlardan dördü şunlardır:
1- RIZIKLAR DARALIR: İşte hepimiz görüyoruz; herkes geçim sıkıntısında. Eskiden evde bir kişi çalışır, rahat geçinilirdi. Şimdi, icabında 2-3 kişi çalışıyor, fakat yine de sıkıntıdan kurtulmak mümkün olmuyor.
2- HASTALIKLAR ARTAR: Bugün hemen hemen her evde hasta var. Her ev ilâç deposu. Kiminin midesi, kiminin kalbi. Bütün hastaneler tıklım tıklım dolu.
3- EMNİYET OLMAZ: Zamanımızda olduğu gibi, her tarafı terör, anarşi, hırsızlık, dolandırıcılık sarar. Kimsenin kimseye itimadı kalmaz. Kardeş kardeşten şüphelenir hâle gelir. İtimat, güven kalmaz. Herkes malının ve canının derdine düşer.
4- MERHAMET KALKAR: Patron işçisine, işçi patronuna şefkatli olmaz. İşçisi perişan hâldeyken, patronu su gibi para harcar. Tok, açın hâlinden anlamaz. Hâl böyle olunca, iş yerlerinde, evlerde huzur kalmaz. Hanım kocasını, çocuklar anne ve babalarını dinlemez. Komşular birbirini sevmez. Merhamet olmadığı için, insanlar birbirlerine her türlü kötülüğü yapmaktan çekinmez.
Herkes kendi rahatını düşünür. Ben rahat olayım da, isterse herkes sıkıntıda olsun, zihniyeti hâkim olur. Halbuki, dinimize göre, Müslümanlar, bir vücudun organları gibidir. Birine bir zarar gelirse, bundan hepsi zarar görür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ